פורום תוכיפדיה
תוכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון (/showthread.php?tid=3194)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: תוכון - צבי דגן - 04-25-2022

אני מחזק את דבריו של רוני.
ברור, שאם נושרת נוצה ארוכה מהזנב, הזנב מתקצר.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-26-2022

הי צבי וכל המומחים. יש לי באמת את התוכון הכי מדהים בעולם והבחור שהביא לי אותו וזו נקודת הזכות היחידה שיש לו לגביו. יכול להגיד מה שהוא רוצה כי אמנם את הגידול הראשוני של התוכון הוא עשה, אבל מאז שהוא אצלי, מי טיפלה בו. מי לקחה לוטרינר, מי נותנת לו לאכול. דואגת לו, שרה לו, לא מפסיקה להחמיא לו. אני מאמינה שלא סתם התוכון שלי כתב את המילה: זוכר. כאילו הוא ניסה להגיד לי: אמא, אני זוכר הכל. אני זוכר מי טיפל בי ומי התעלל בי. אני זוכר. גם היום, אחרי שאתמול היה לי משהו שהעציב אותי וזה גרם לי לבכות כשנזכרתי, התוכון שלי כאילו הרגיש שמשהו לא בדר. כי הוא קודם כלעף לוילו קרוב אליי ואחר כך כשהוא ראה שאני לכ מפסיקה לבכות, הוא עף אליי, התיישב לי על החזה ולא עזב אותי עד שנרגעתי. הוא אפילו הצמיד לרגע את המקור שלו לשפתיים שלי. הוא לא זז ממני, עד שנרגעתי ונתתי לו מזון ביצים. אז תגידו לי אתם. הוא לא התוכון הכי מדהים, הכי מקסים, הכי יפה, הכי חכם בעולם ואין ספור למחמאות שמגיעות לו. הוא באמת תוכון טיפול

RE: תוכון - רוני - 04-26-2022

אני באמת חושב שהתוכי שלך מאוד חכם ומיוחד, אך עדיין לא ניראלי שהוא יודע לכתוב... כי תוכי חכם ככל שיהיה לא אמור לדעת דברים כאלה (במיוחד כשלא ניסו ללמד אותו).
ועוד נקודה- גם  אם נניח שהתוכי יודע לכתוב, מנין הוא יודע מה שמעות המילה ''זוכר''?

RE: תוכון - shauliav2 - 04-26-2022

(04-26-2022, 02:08 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי וכל המומחים. יש לי באמת את התוכון הכי מדהים בעולם והבחור שהביא לי אותו וזו נקודת הזכות היחידה שיש לו לגביו. יכול להגיד מה שהוא רוצה כי אמנם את הגידול הראשוני של התוכון הוא עשה, אבל מאז שהוא אצלי, מי טיפלה בו. מי לקחה לוטרינר, מי נותנת לו לאכול. דואגת לו, שרה לו, לא מפסיקה להחמיא לו. אני מאמינה שלא סתם התוכון שלי כתב את המילה: זוכר. כאילו הוא ניסה להגיד לי: אמא, אני זוכר הכל. אני זוכר מי טיפל בי ומי התעלל בי. אני זוכר. גם היום, אחרי שאתמול היה לי משהו שהעציב אותי וזה גרם לי לבכות כשנזכרתי, התוכון שלי כאילו הרגיש שמשהו לא בדר. כי הוא קודם כלעף לוילו קרוב אליי ואחר כך כשהוא ראה שאני לכ מפסיקה לבכות, הוא עף אליי, התיישב לי על החזה ולא עזב אותי עד שנרגעתי. הוא אפילו הצמיד לרגע את המקור שלו לשפתיים שלי. הוא לא זז ממני, עד שנרגעתי ונתתי לו מזון ביצים. אז תגידו לי אתם. הוא לא התוכון הכי מדהים, הכי מקסים, הכי יפה, הכי חכם בעולם ואין ספור למחמאות שמגיעות לו. הוא באמת תוכון טיפול

לדעתי יש לך תוכון מקסים ונראה לי שמצא בית חם ואוהב וכמובן שבעל חיים מחזיר אהבה כפי שהוא מקבל

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-27-2022

הי צבי, רוני וכל המומחים. דווקא בגלל שהתוכים חכמים ככל שיהיו לא אמורים לדעת דברים כאלה אז עצם העובדה שהתוכון שלי כתב את זה, בלי לדעת את המשמעות, באמת עושה אותו לתוכון יוצא דופן. ולהיפך, אני דווקא חושבת שהוא כן מבין את המשמעות של המילה. למשל הוא מזהה וזוכר את הקול שלי. כי אתמול כשחזרתי מהעבודה, הוא היה על הוילון וכבג היה מאוחר. ניסיתי לגעת בו והוא התחיל לנשוך, אמנם לא חזק כל כך אך בכל זאת נשיכות. איך שהתחלתי לשיר לו את השיר שלו, הוא זיהה את הקול שלי ונרגע. הוא גם מצחיק אותי. אני גם שומעת אותו ממש מדבר. אני עדיין לא מבינה לגמרי מה הוא אומר, אך אני מאמינה שאם אני אשים לב יותר, אני אבין בדיוק כמו שהוא מבין אותי. ובאמת כל אחד שרואה אותו ישר מתאהב בו. אני רק חושבת לקחת אותו לוטרינר כדי שיגיד לי בן כמה הוא נראה לו וישקול אותו. אבל גם לכן מגיעה תודה על כל מה שאתם מייעצים לי

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-27-2022

[Image: nnufMDa.jpg][Image: WBifMHM.jpg][Image: GiQKShp.jpg]
הי צבי וכל המומחים,
ראשית. המשחקים האלה, של התוכון שלי, בסדר?
או שזה יכול להזיק לו?
וזה בסדר שנוצות ככה והזנב?
ומה אתם אומרים הוא לא חתיך?

RE: תוכון - רוני - 04-27-2022

אני ממליץ לא לתת לו לשחק בחוטים כי זה יכול להיקשר לו על הגוף.

RE: תוכון - צבי דגן - 04-27-2022

(04-27-2022, 02:25 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי וכל המומחים,
ראשית. המשחקים האלה, של התוכון שלי, בסדר?
או שזה יכול להזיק לו?
החוט עלול להסתבך סביב הרגליים או חלקי גוף אחרים, של התוכי.
עדיף שלא לתת לתוכי חוטים ובמיוחד כאלה שבנויים מסיבים.

וזה בסדר שנוצות ככה והזנב?
אם הנוצה לא נתפסה בין הסורגים (או במקום אחר), זה בסדר.
ומה אתם אומרים הוא לא חתיך?
תוכי מקסים

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-28-2022

הי צבי וכל המומחים. לגבי המשחקים, אני מקפידה להיות לידו כשהוא משחק, בחוטים כי אין לי כרגע משחק.
החוט עם הסיבים, אני אוריד אותו אבל אילו משחקים מומלצים לתוכונים?
אני ממש שומעת אותו מדבר אליי, אני מנסה להבין מה הוא אומר כי זה באמת כמו דיבור.
בטטה סגולה אפשר לתת לו, נכן? שסק הוא אוהב מאוד והעצה שנתתם לי לגבי האוכל עובדת. למרות שיש לו חיבה מסיימת לאוכל שלי.
אתמול הוא גם עשה דבר מדהים. בגלל שזה יום השואה, אז זה יום קשה לי ובכיתי. התוכון שלי עף אליי ובאיזשהו שלב, כאילו הוא הרגיש שבכיתי כי הוא לא הפסיק לתת לי נשיקות עם המקור שלו על העיניים. וגם גיליתי שחוץ מהשיר שהמצאתי בשבילו והוא אוהב את זה, אז כל שיר שאני אשיר לו, הוא נרגע.
כנראה שהקול שלי מרגיע אותו. כי גם כשהוא עושה משהו "רע". אני לא צועקת עליו ואני מקפידה לדבר אליו רק בטון רגוע כמו שמגיע לתוכון מדהים שכזה.

RE: תוכון - אורלי רבינו - 04-28-2022

הי צבי לתשובתך:אם הנוצה לא נתפסה בין הסורגים (או במקום אחר), זה בסדר.. אז לא, הנוצה לא נתפסה בסורגים. התוכון היה על הכתף שלי וכשבאתי ללטף את הזנב שלו אז נשרה לו הנוצה