כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

תזונת לורים – המדריך המלא למגדל / רז לוי

 הלורים1.jpg
תזונת לורים – המדריך המלא למגדל / רז לוי
קרדיט: רז לוי "תוכים זה אנחנו"

הקדמה
LURY.jpgלפני עשר שנים קניתי את זוג הלורים הראשון שלי. היה זה זוג לורי צ'טרינג צעירים. לפני כן גידלתי תוכים רבים כמו תוכונים, פרסונטות, קוקטלים ודררות. לא היה לי מושג כיצד מטפלים בלורים ומבחינתי היה מדובר בבעל חיים אקזוטי ויוצא דופן ולא עוד תוכי. אני בטוח שתסכימו איתי.
חבר הכיר לי את שמעון אונגר – אדם יקר שגר בהוד-השרון ומגדל במשך שנים תוכים ובעל אהבה מיוחדת ללורים. שמעון ואני הפכנו לחברים טובים וממנו קיבלתי את האהבה ללורים, הרצון להשיג עוד זן ועוד זן ובעיקר ידע רב בכל הקשור לטיפול בלורים, תזונה, רבייה, הדגרה, האכלת גוזלים, חברות ועוד.
הדרך שבה אני מטפל היום בלורים שברשותי היא שילוב של הידע שרכשתי משמעון אונגר, שיחות קצרות אך יקרות עם רחלי מ"עוף החול" וידע רב נוסף שצברתי בפגישותיי עם מגדלים רבים שהכרתי, אנשים שמהם רכשתי זוגות, ספרים ומידע ברשת.
המאמר הנוכחי יעסוק בתזונה של לורים.
משפחת הלורים היא משפחה גדולה ומגוונת ובה עשרות סוגים שונים של תוכים. תוכים אלו מאופיינים בצבעים מרהיבים ועזים, אופי פעלתני וקופצני ותזונה שמאתגרת את טובי המגדלים בעולם.
מעט מאוד נכתב על ידי חוקרים על תזונתם של הלורים ומרבית המגדלים מסתמכים על המעט שידוע ועל ניסיונם מהגידול בשבי. כמובן שעצם ההכללה של כל המשפחה הענקית הזו של תוכים לכדי תפריט תזונתי אחד, תהיה שגיאה.
הלורים השונים חיים באזורים שונים ולכן גם תזונתם משתנה מאזור אחד למשנהו. מרבית סוגי הלורים חיים באזורים הטרופיים של אוסטרליה, ניו-זילנד, אינדונזיה, פפואה, ניו-גיני, פולינזיה ובעוד עשרות איים קטנים באזור דרום מזרח אסיה.
ידוע כי בטבע מרבית הלורים ניזונים בעיקר מצוף של פרחים הגדלים באזור מחייתם, מפירות ומזרעים הגדלים על צמחים מסוימים (בישראל לדוגמא, דררות וקווקרים ניזונים בין היתר מהזרעים השחורים הנמצאים בפרחי ה"דרדר" – צמח קוצני בעל פריחה סגולה).
לורים רבים שחיים באוסטרליה ניזונים מפריחת האקליפטוסים ומהזרעים שהעץ מגדל. מגוון הפירות והפרחים באזורים אלו הוא עצום וכל לורי בוחר את הזנים המועדפים עליו. ללורים יש לשון ארוכה בעלת קצה "שעיר" שנועד לקלוט את הצוף מליבו של הפרח המועדף. תזונתם של הלורים מכילה סוכרים רבים (פירות וצוף) ובמרביתה היא נוזלית ורכה. הלשלשת של הלורים נוזלית גם היא בהתאם לתזונתם.

תזונה בשבי
 ללורים.jpgבניסיון לחקות את התזונה של הלורים בטבע, פיתחו חברות מזון, פורמולות שונות של אבקה ליצירת דייסה ללורים.
הדייסה אמורה לספק את כל הצרכים התזונתיים של הלורים ולהקל על המגדלים בטיפול בהם.
האבקה מכילה סוכרים, חלבונים, שמנים צמחיים ומינרלים.

דייסה ללורים מאבקה ומים בלבד
הדרך המקובלת ביותר למתן האבקה ללורים היא על ידי ערבוב עם מים חמים ויצירת דייסה נוזלית. המינון של האבקה והמים משתנים בהתאם לכמות שהמגדל מכין ומספר הזוגות או הפרטים שיש להאכיל. הדייסה צריכה להיות די נוזלית ולא סמיכה יתר על המידה.
יחס אבקה ומים המומלץ הוא של 3:1 , לדוגמא: על שליש כוס אבקה יבשה נוסיף כוס מים ונערבב. מומלץ לערבב את האבקה והמים במטרפה כדי למנוע היווצרות גושים שלא נמסו. ניתן גם להשתמש במם קרים לערבב עם האבקה ולחמם מעט במיקרו-גל. שימוש במים קרים מונע בדרך כלל את היווצרות הגושים. חשוב לוודא שהדייסה לא חמה מדיי לפני ההגשה לכלוב. יש לבדוק עם האצבע שהדייסה פושרת ואז להגיש. מי שמאכיל זוגות רבים בדייסה מאבקה ומים בלבד לא חייב לחמם את הדייסה, זה לא יהיה מעשי לחמם porridge.jpgדייסה לזוגות רבים בכל יום. הלורים יאכלו את הדייסה גם בטמפרטורת הסביבה אך בוודאי שיעדיפו דייסה חמימה, במיוחד כאשר מדובר בלורים צעירים שנגמלו לא מזמן.
ישנם בתי גידול שמגדלים לורים בכמויות גדולות ומעדיפים שלא להתעסק בכל יום בהכנת דייסות רבות. בתי גידול אלו מגישים את האבקה כמו שהיא (ללא ערבוב במים). הלורים שמורגלים בקבלת אבקה יבשה לוקחים את האבקה בלשונם ומערבבים אותה עם מים מכלי המים שלהם או הדיזה שנמצאת בכלוב. בדרך זו המטפלים בבית הגידול לא צריכים לדאוג למזון טרי בכל יום ויכולים אפילו לתת אבקה שתספיק לשלושה ימים. בשיטה זו יש לשים לב כי לא נוצר עובש על האבקה וכי היא לא מזוהמת מצואה או לכלוך אחר.
כמובן שאני לא ממליץ על טיפול בלורים בצורה כזו ומדובר בטיפול לעצלנים. לורים שניזונים ממזון יבש בלבד כמו אבקה יבשה, זרעים או כופתיות, לא יהיו בריאים ופוריים כמו לורים שייהנו מטיפול מסור ומלא של הגשת מזון נוזלי וטרי בכל יום. נוצותיהם יהיו דהויות וללא ברק והם גם עלולים לסבול מבעיות רפואיות שונות.
בשיחה שקיימתי עם רחלי מחוות "עוף החול" שמטפלת בכל יום במאות ואלפי תוכים, שאלתי את רחלי כיצד היא מטפלת בכל יום בכמויות גדולות של לורים. לא האמנתי שהם מגישים בכל יום כמויות עצומות של דייסה והייתי בטוח שהם מגישים אבקה יבשה. רחלי הפתיעה ואמרה שהם מגישים פעמיים ביום דייסה נוזלית!
אם ב"עוף החול" יכולים להגיש פעמיים ביום דייסה למאות תוכים ואני שמגדל - 12 זוגות לורים, יכול להגיש דייסה פעם ביום, גם אתם יכולים. בוודאי כשמדובר בזוג או שניים.

דייסה ללורים מפירות ואבקה
המזון הקבוע והבסיסי שאני מגיש ללורים שלי בכל יום, הוא דייסה שמכינים מפירות שונים בתוספת האבקה ללורים. דייסה זו משלבת את כל המזונות להם הלורים זקוקים ומעשירה את התפריט היומי שלהם.
הוראות הכנה:
 מכניסים לתוך בלנדר: גזר אחד חתוך לקוביות, חצי סלק אדום חתוך לקוביות, שלושה תפוחים (לא חמוצים), בננה אחת ואגס אחד, חתוכים גם הם.
מוסיפים חצי כוס אבקה ללורים, שתי כפות של סילאן (דבש תמרים) או דבש רגיל. מוסיפים מים כמעט עד לסוף הבלנדר וטוחנים עד לקבלת דייסה אחידה. הדייסה שמתקבלת מכמות זו של בלנדר שלם מספיקה לי להאכיל 12 זוגות ביום אחד. הדייסה שמתקבלת היא דיי סמיכה ואני מעביר אותה לכלי גדול יותר ומוסיף לה כמעט ליטר מים נוסף ומערבב. למי שיש מספר זוגות קטן או זוג אחד, ניתן לשמור את הדייסה במקרר עד שבוע ימים. מכינים פעם בשבוע, שומרים במקרר ומגישים בכל יום מעט ללורים. ברגע שתרגילו את הלורים שלכם לדייסה הזו הם לא ירצו לאכול שום דבר אחר!! הם מחכים לה בכל בוקר ליד הכלי הריק שנוקה במקצועיות בעזרת לשונם המיוחדת..
כמובן שניתן לגוון את מרכיבי הדייסה וניתן להוסיף פירות על פי הנמצא בעונה. המרכיבים שכתבתי במרשם הנ"ל הם הבסיס הקבוע שלי – תפוחים, גזר, סלק, סילאן ואבקה. כשיש בשוק, אני מוסיף אגסים, תפוזים, בננה, אפרסמון או מנגו. הכל תלוי בעונה ובמה שקיבלתי מהירקן. אל תשנו יותר מדיי את המתכון ואל תנסו להיות יותר מדיי יצירתיים. חריגה יצירתית כזו או אחרת תביא לכך שכלי האוכל שלכם יישארו מלאים והלורים יישארו רעבים. כל שינוי בתזונה של לורים מצריך תהליך הסתגלות ארוך טווח. גמילה, מעבר בין סוגי מזון ובוודאי הרגלה של צעירים לאוכל יבש, כופתיות או זרעים, כהעשרה לתפריט.
למי ששם לב, כתבתי שאת הפירות אני מקבל מהירקן. טיפ מספר אחד שיש לי אליכם הוא – מצאו לכם ירקן ידידותי ותתחברו עמו! אם הייתי צריך לקנות את כל הפירות שאני נותן ללורים, כנראה שהייתי גר ברחוב. בכל סוף שבוע הירקנים זורקים את כל הפירות והירקות שצפויים להירקב או שכבר החלו להירקב ולא ישרדו את השישי שבת. גשו לירקן שלכם ובקשו ממנו שישמור לכם את כל הפירות שהוא לא צריך. מי שיהיה נחמד ייתן לכם את הפירות האלו ללא תשלום. אחרים יבקשו מחיר זעום לקילו כדי לא להרגיש פראיירים. כך או כך זה יוצא משתלם. אני קונה בכל יום שישי ארגז תפוחים לכל השבוע ב-20 ₪ ומקבל בדרך כלל אגסים רכים, תפוזים ותירס אם יש. אל תשכחו לנקות את הפירות שאתם מקבלים מהנקודות הרקובות!

דייסה ללורים מפירות ואבקה (להגדלה, הקלק על התמונה)
fruit.jpg

frui1t.jpg

 frui21t.jpg

 frui321t.jpg

מה חוץ מדייסה?
פרט לכלי מלא בדייסה שהלורים שלי מקבלים בכל יום, יש להוסיף מספר דברים. דייסה בלבד לא תספק את הלורים והם יישארו רעבים.
אז כפי שכבר אמרתי, הכל תלוי בעונות השנה. אני נותן בכל יום באופן קבוע תפוח אחד חתוך לשניים, חצי תפוז וכלי עם דייסה.
כשיש אני נותן תירס, שאריות אבטיח, מנגו מהעץ שלי, אפרסמונים, אגסים או מלון.
סוגי לורים שונים מעדיפים פירות שונים ומהר מאוד תגלו אילו פירות הלורים שלכם לא אוהבים ואפילו לא יגעו בהם.
התפוח הוא האהוב ביותר על הלורים וכולם יתנפלו עליו ברגע שתגישו אותו..
פעם בשבוע אני נותן תערובת גרעינים ובה אחוז גבוהה של חמנייה. חשיבות הגרעינים אחת לשבוע היא בתוספת שומן ללורים. לקראת החורף אני נותן גרעינים פעמיים ואף שלוש בשבוע, כדי להכין את הלורים לטמפרטורות הנמוכות יותר על ידי צבירת שומן נוסף. הגרעינים הם לא תחליף למזון הנוזלי או לפירות!! ישנם סוגים שלא יאכלו גרעינים בכלל. בדרך כלל הילו-סטריק ולורים נוספים שקרובים למשפחה אליה הוא שייך (קבוצה של לורים שמגיעים מפפואה ניו-גיני ובהם גם הבלאק לורי והדובנבויים). הכלל החשוב ביותר הוא התבוננות בלורי שלכם ולמידת הרגלי התזונה שלו.
בעונת החורף, הלורים ותוכים בכלל יאכלו יותר. הגוף צורך יותר קלוריות כדי להתחמם ולכן אוכלים יותר. שימו לב לזה בזמן הטיפול. בקיץ, כמות המזון עשויה לרדת אפילו בחצי ובימי חום כבד ייתכן שהתוכים לא ייגעו בכלל באוכל חוץ מבשעות הבוקר המוקדמות. בקיץ יש לשים לב למצב האוכל הנוזלי שאתם מגישים. דייסה שעמדה בחוץ בשעות החום עלולה להחמיץ ולהתקלקל ולא תרצו שהלורי שלכם יאכל ממנה. יש לשים לב שהמזון של הלורים לא נמצא תחת שמש ישירה ורצוי לרוקן את הכלים מדייסה בשעות אחר הצהריים בימים חמים במיוחד.

מלבד הדייסה יש לתת ללורים גם פירות וזרעים מסוגים שונים (להגדלה, הקלק על התמונה)
frui4321t.jpg

frui54321t.jpg

 frui654321t.jpg

 frui7654321t.jpg

תזונה בתקופת רבייה
בזמן רבייה יש להכין את הזוג לצרכים המיוחדים העומדים בפניו, הן מבחינת הטלת הביצים והן מבחינת האכלת הגוזלים.
רצוי שתמיד יהיה מקור לסידן בכלוב ובמיוחד בתקופת הרבייה. חוסר בסידן יביא להיחלשות הנקבה בתקופת ההטלה, בעיות בביצים ואולי אף לאכילת הביצים על ידי הזוג.
זוג שנכנס לתקופת הטלה יקבל טיפול "vip" ויזכה תמיד למזון הטוב ביותר שיש לנו. בזמן הרבייה נעלה את מספר הפעמים שבהם נגיש גרעינים וזרעים לשלוש פעמים בשבוע ולאחר בקיעת הביצים נספק לזוג גרעינים בכל יום. זה יהיה בסיס המזון שיקבלו הגוזלים מהוריהם. בנוסף לגרעינים רצוי לתת לזוג שמאכיל גוזלים, ביצה קשה. מועכים בצלחת ביצה קשה עם מעט זרעי פרג ומעט פירורי לחם ומגישים לזוג בערך שלוש כפות בכל יום, ביחד עם הגרעינים. תוספת זו, ביחד עם הדייסה היומית והפירות המוגשים, תהווה השלמה מושלמת להזנת הגוזלים עד לבגרות או עד לשלב שבו תחליטו להוציאם להאכלה ידנית ולחברות.

הסתגלות לסוגי מזון שונים
אחד הכללים החשובים ביותר בטיפול ובהזנה של לורים הוא תקופת ההסתגלות לסוגי מזון שונים. אם קניתם לורי ממגדל עצלן, שהאכיל רק במזון יבש ולא נתן דייסה או פירות ובוודאי לא את דייסת הפירות שאני נותן, אל תצפו שהלורי שלכם יאכל זאת בפעם הראשונה או השנייה. מעבר בין סוגי מזון דורש תקופת הרגלה שבה ניתנים שני סוגי המזון – הישן והחדש וצמצום הדרגתי של המזון ממנו אתם מבקשים לגמול את הלורי. ללורי יהיה קל יותר לעבור ממזון יבש למזון נוזלי והדבר ייקרה תוך ימים ספורים ואולי אפילו מיד. זאת כיוון שזו העדפתו הטבעית של הלורי. המעבר למזון יבש יהיה קשה במיוחד, בעיקר מעבר לכופתיות מיוחדות ללורים, על חשבון הדייסה. מעבר מדייסה רגילה (מאבקה בלבד) לדייסת הפירות עליה אני ממליץ, לוקח בדרך כלל שבוע שבו מגישים את שני סוגי הדייסה ולבסוף מפסיקים לחלוטין לתת דייסה העשויה מאבקה בלבד.

מים
נושא המים אומנם אינו ייחודי ללורים וכל זן של תוכי זקוק להספקה קבועה של מים נקיים. ישנם מגדלים שבוחרים לספק מים באמצעות דיזות וישנם מגדלים שמספקים מים בכלים פתוחים. בכל דרך שתבחרו, רצוי לספק ללורים כלים רחבים למים לרחצה, בעיקר בתקופת הקיץ. אני נותן מים בכלים רחבים בכל יום ובהם הלורים מתרחצים בכל יום, אפילו בחורף. מי שנותן מים בכלים פתוחים חייב להחליף מים בכל יום ולוודא שהמים תמיד נקיים. חשוב לזכור שלבעלי-חיים, כמו לבני אדם, יש יכולות לשרוד ללא מזון אבל לא ישרדו ללא מים, בעיקר בתקופות חמות.

לסיכום המאמר אומר זאת:
מי שקרא את כל המאמר יכול להבין שטיפול בלורים הוא לא טיפול פשוט בכלל ומאמר זה עסק רק בנושא התזונה. מסיבה זו אנשים רבים בוחרים שלא לגדל את הזן הזה של תוכים. מי שקיבל את ההחלטה שכן לגדל את התוכי היפה והמיוחד הזה, נדרש לטפל בו כראוי ולדאוג לכל צרכיו. טיפול מושקע ואחראי יביא את התוכים לניצוי בולט, בוהק ומושלם ולתוכים בריאים ופוריים. טיפול עצלני ורשלני, יביא את התוכים להיות דיכאוניים, לא פוריים ואף למחלות ותמותה.
מקווה שגם אתם תבחרו לגדל לורים.
ועד למאמר הבא – שיהיה בהצלחה!!!
רז לוי

מלבד הדייסה יש לתת ללורים גם פירות וזרעים מסוגים שונים (להגדלה, הקלק על התמונה)
lury.jpg

lury1.jpg

 lury12.jpg